Válka odhalí jen to nejtemnější v nás

25. února 2016 v 15:00 |  Pravá tvář temnoty
Vím, že jsem tenhle citát už jednou zmiňovala. Dnes bych se ale k němu chtěla vyjádřit trochu konkrétněji.
Pro mě osobně je to hodně citlivé téma, vzhledem kvůli určitým indiciím a ostatním jiným důvodům.

Každopádně závěr je takový, že z většiny lidí válka udělá lidská monstra a ten zbytek velice negativně poznamená na celý zbytek života, pokud válku přežijí.

Na začátku vyvztává otázka, jaký vztah má člověk k válce obecně a k věcem, které k tomu neodmyslitelně patří. Jsou lidé, kteří jdou do války dobrovolně, ať už z důvodu kdy jdou bojovat za svoji vlast či válka je fascinuje a nebo už jsou od přírody nelidské zrůdy, které by rády okusily, jaké to je někoho zabít. Pak jsou tu ti druzí, kteří válku nechtějí, protože jim přijde nesmyslná a nebo z ní mají prostě přirozeně strach a chtějí aby ve světě panoval mír. Ale pojďme si to trochu rozebrat.


Jeden takový příklad. Určitě máte kolem sebe lidi, kteří jsou ustrkovaní, nikdo je nedoceňuje. Většinou jsou to introverti, co žijí ve svém vlastním světě. Došlo vám někdy, že zrovna u těhle lidí je největší pravděpodobnost, že se z nich stanou bezcitné stroje na zabíjení, kteří to ještě budou ke všemu myslet vážně? Zlomový okamžik může být třeba ten, když jde takový člověk do války s někým, kdo je jeho nejbližší, třeba milující bratr a někdo ho zabije. Zrovna tohle může být ta chvíle, kdy se takový člověk nejdřív totálně zhroutí a pak mu v hlavě totálně přeskočí. Chápu, spíš si řeknete, ale kdepak, takovej člověk se přece spíš sám raději zabije, dostane strach, je to slaboch, ten se bude akorát schovávat za ostatní a nebo dezertuje. Ale tohle jsou přeci ti, "co málo mluví a konají činy." Z takových lidí se zrůdy stanou a můžou být oni na to i pyšní.

Další jsou ti, kteří jsou celou svojí duší kariéristi a byli by schopni pro svoje povýšení a cíle jít i přes mrtvoly.. Takoví lidé už lidské zrůdy jsou ještě než jdou do války a jejich nejtemnější stránka byla odhalena už předtím. Ve válce se může leda jejich nejtemnější stránka ještě prohloubit.

Samozřejmě válka udělá z jakéhokoliv člověka zrůdu, ale "ti normální lidi" budou zabíjet jen proto, že jim nic jiného nezbývá, aby přežili.. A ti patří do té předposlední skupiny. Taky jsou to zrůdy, ale jenom v očích jich samotných a jenom za předpokladu, že zabijí někoho jiného. Takoví lidé, buď než aby někoho zabili, raději zabijí sebe nebo se nechají zabít a nebo se zabijí až po válce, protože nemůžou žít s tím, že zabili jinou lidskou bytost.

Poslední skupina, do té patří lidi, také ti "normální". Jsou to lidé, kteří jdou do války dobrovolně bránit svou vlast a pomáhat druhým. To jsou lidi buď s hodně dobrým žaludkem nebo ti, kteří mají dojem, že dělají dobrou věc. Pak jsou tu ještě lidi, kteří už nemají co ztratit a je jim to jedno a pak tu mohou být takoví, kteří si vlastně doopravdy neuvědomují do čeho vlastně jdou. Co se týče těch, kteří si myslí, že udělají tím, že budou zabíjet "nepřátele" dobrou věc, ti samozřejmě nebudou pomýšlet na sebevraždu a ty už se s tím nějak vyrovnají, ale pouze za předpokladu, že jim ale nikdy nedojde, že vlastně udělali něco strašného. A lidi, kteří nemají co ztratit, ty s tím dožijí až do konce, pokud je nezabije někdo dřív než má přijít jejich čas.

Ale ať už to člověk chce slyšet nebo ne, válka je zkáza, ale i řešení. Války budou vždy. Bohužel nemůže být vždy buď jen mír nebo živoucí zuřivá válka. Vlastně je to dobře nebo ne? Dokážete si představit, že by svět žil pořád jen ve válce? Nebo byl pořád jenom mír? Oboje je prakticky nemožné. Když se narodíte do doby, kdy válka ve vaší zemi není, máte prostě štěstí a měli byste si toho vážit. Osud to tak chtěl, aby jste měli lepší život. Odměnil vás za váše minulé činy. Tak nemrhejte časem, který jste dostali, protože situace se může brzy změnit.. Když se vrátíte zpátky dějinami, zjistíte, že neexistuje století, kde by žádná válka nebyla a tohle století to ještě čeká.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 27. února 2016 v 22:21 | Reagovat

Po pravdě mě děsí předzvěst třetí světové války... lidem se změnila mentalita... technologie jsou jiné... možná by už pak ani žádní lidé nebyli a Země by měla klid...

2 Xira Xira | E-mail | Web | 23. března 2016 v 10:23 | Reagovat

[1]: Po pravdě si myslím, že je to rozhodně nevyhnutelné. Navíc momentální evropská situace ten konec jenom přibližuje. A vlastně máš pravdu, to by bylo úplně nejlepší, kdyby lidi nebyli už žádní. Stejně většina z nich akorát škodí a neváží si ani života ani naší krásné planety.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama