Kniha Mein Kampf a můj názor

24. března 2016 v 15:00 |  Pravá tvář temnoty
Dnes bych se chtěla vyjádřit k jedné knize. Ta kniha se jmenuje Mein Kampf neboli Můj boj - Roky boje proti lži, hlouposti a zbabělosti, kterou podle všeho napsal Adolf Hitler.

Možná není až tak dobrý nápad, se k tomuhle tématu vyjadřovat, ale nedá mi to.
Pokud opravdu tuhle knihu napsal sám Hitler, tak mě to opravdu překvapuje a upřímně vůbec nechápu, proč je tahle kniha zakázaná a je podle všeho tak těžké ji sehnat. V knihovně dokonce potřebují, abyste sdělili účel, proč si tuto knihu chcete půjčit.


Můj osobní názor je v prvé řadě takový, že tahle kniha je vlastně naprosto neškodná a rozhodně na Adolfa vrhá úplně jiný pohled. Po přečtení pro vás rozhodně už nebude vrahem tísíců Židů, ani lidská zrůda, která by si zasloužila umřít. Spíš bych řekla, že hodně z vás by kvůli nynější situaci v Evropě bylo rádo za to, kdyby se raději narodil v téhle době a všechny nás svým geniálním plánem zachránil, ovšem musel by umřít dříve, než by se dostalo i na "nás". Více než půlka republiky je přece plná "bílých rasistů", nemám pravdu? Tak kdo by s tím měl problém? Ovšem uznávám, že i takhle má nápad své nedostatky.

Abyste věděli, můj názor na Adolfa je takový, že se narodil ve špatné době a stal se obětí svého osudu a především špatných okolností. Býval to normální člověk jako vy, ať to chcete slyšet nebo ne. Tím nechci ospravedlňovat co udělal, ale pravdou je, že to vypadá, že to dělal i pro blaho národa ne jen kvůli osobní nenávisti.

Chtěla bych také podotknout, že nebyl nemocný a hodně lidí na tomhle světě jsou daleko větší zrůdy než on. Měli byste si uvědomit, že on nebyl vrah, byl to politik. Člověk, co dával rozkazy a dokázal strhnout tolik lidí ke svému myšlení.. Kdo z vás v dnešní době jako jedinec dokáže strhnout vlnu společnosti a udělat z nich fanatiky? Skoro nikdo už nemá tenhle dar.

Co tímhle chci vlastně říct? Podívejte se do své hlavy. Nemyslíte, že by pro vás bylo také jednoduché říkat svým podřízeným, toho odstraníš, toho taky, těhle pár stovek taky.. stejně jako pro něj, když byste si tím sami neupatlali ruce? Tohle dokáže každý, pak jde jen o to, kdo s tím umí dál žít a kdo ne. V dnešní době existují daleko větší zrůdy a hrozba než byl sám Hitler.
A ty zrůdy zabijí pro potěšení vlastníma rukama. Za to Hitler si myslel, že dělá správnou věc a myslel, že tím něčemu pomůže. Ovšem chápu, že toto stoupenci IS dělají taky, "správnou věc". Ale stejně si myslím, že Islámský stát je daleko větší hrozba, než býval Hitler za světové války.

Vidíte ten rozdíl? Tak kdo je teď podle vás větší zrůda? Ovšem záleží jen na vás, třeba je to pro vás úplně stejné a nikdo není ten horší, oboje je to nejhorší..

Víte vůbec v jakém prostředí vyrůstal Hitler? Chci vám to sem napsat, aby vám došlo, proč tohle všechno píšu.

1. Žil v opravdu chudé rodině na pokraji bídy.
2. Jako opravdu mladý už musel pracovat.
3. Jeho otec ho nutil, aby byl jako on, nutil ho žít tak jak chtěl on, ne tak jak chtěl Adolf.
4. Nechtěl mu dovolit splnit si jeho sen stát se akademickým malířem, takže jeho vztah s ním byl opravdu k pláči.
5. Jeho otec, pro kterého byl Adolf zklamáním, velmi brzy zemřel.
6. Poté mu opravdu vážně onemocněla matka, Adolf chodil vydělávat peníze, aby se jeho matka brzy uzdravila, protože mu na ní záleželo.
7. Nakonec se mu povedlo jít zkusit složit přijímací zkoušky na akademii, ale neuspěl, jeho celoživotní sen se mu rozpadl ve vteřině jako domeček z karet.
8. Neměl v podstatě žádné kamarády.

A v tolika dalších bodech bych mohla pokračovat..

A abyste věděli, stejně jako vy, když jste chodili do školy, také se zajímal jen o to, co ho zajímalo a jaké předměty ve škole ho bavili a na ostatní kašlal. Byl prostě normální, chápete?

Klidně se vsadím, že některé body jsou vám ve vašem životě také blízké.

Protože žil v bídě, tak se stalo to, co se stalo. Jeho chování je pochopitelné, až možná trochu dětinské a černo-bílé. Chtěl být někdo, už nikdy nechtěl žít v bídě a navíc viděl, že národ potřebuje zocelit, protože byl plný chudáků a slepých lidí. A jak víte, velké věci a změny si žádají velké oběti. Třeba mě ukamenujte, ale já mám k němu rozhodně respekt a to nejsem žádná neonacistka. Zkuste si to také sami přečíst a uvidíte sami..

Kdyby ho potkal jiný osud, dějiny by se vyvíjeli v tu dobu možná jinak, ale možná se můžete na druhou stranu i vsadit, že kdyby to nebyl Hitler, byl by to někdo jiný. Ale stejně i tak, bylo to vlastně k ničemu, protože lidstvo se opět nepoučilo. Lidstvo se vždy probudí jen na chvíli, jen jeho určitá část, když už je pozdě a pak se opět zapomene, jaké hrůzy se staly, protože ti kdo to zažili na vlastní kůži už jsou mrtví. Všechno se potom trochu "vyzdvihne", že to vlastně nebylo tak zlé, jak se říká a poté nastane znovu ta chvíle, kdy se dějiny začnou opakovat znovu a znovu.

Kolik lidí ještě musí umřít, kolik života a zeleně na planetě ještě musí zmizet, aby si lidi uvědomili co jsou za zrůdy? A víte co, je to jedno, protože až přijde totální prozření, bude už pozdě a nic se už nebude dát napravit. A vůbec, proč vždy všechno musí dojít až do bodu smrti? Proč nejdříve musí někdo umřít, aby se lidi začali doopravdy alespoň trochu zajímat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ann Taylor Ann Taylor | Web | 24. března 2016 v 20:43 | Reagovat

Tu knížku se už nějakou dobu snažím číst, ale prostě mě to nebaví. Přijde mi blbě napsaná a fakt mě moc nebere, ale přijde mi to trochu jako hlavní postava Smrt je mým řemeslem. Nevím, nakolik se tam popisovaný život shoduje s životem předlohy, ale v té knize zní dost podobně a taky se dá docela dobře pochopit. Ale jak už někde mockrát zaznělo, nezáleží na tom, jak začneš, ale jak skončíš. A oba to skončili hodně špatně.

2 Xira Xira | E-mail | Web | 24. března 2016 v 22:25 | Reagovat

[1]: To, že se ta kniha opravdu špatně čte, je naprostá pravda. Ale i když konec je prostě ten nejhorší, on byl taky jen člověk a štve mě, že to lidé nevidí.

3 Scar. Scar. | Web | 30. března 2016 v 21:19 | Reagovat

Jelikož Hitlera "miluji" v tom smyslu, jaká ta byla osobnost a ne ty jeho rozkazy a náležitosti, tenhle článek mě naprosto uchvátil. Samozřejmě, nejsem žádná nacistka nebo něco podobného, jen prostě respektuji dané osoby, které podle mého názoru, kdyby se tu objevili dnes, byl by klid. (a to nemluvím jen o Hitlerovi). Jak říká můj otec "Hitler měl vymlátit ty zrůdy na východě, nic proti nim, ale bylo by tu lépe".
Je to strašně zajímavé téma, když se člověk hrabe Hitlerovou minulostí. Já snad četla už několik knížek a viděla několik filmů a dokumentů a furt nemám dost.

4 Xira Xira | E-mail | Web | 30. března 2016 v 21:44 | Reagovat

[3]: Moc mě potěšilo, že se tu najde osoba, která na něj pohlíží podobně jako já :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama