Lidská monstra jsou stále mezi námi

1. března 2016 v 15:00 |  Pravá tvář temnoty
Už jste někdy slyšeli citát, který zní: Válka jen odhalí to nejtemnější v nás?
Zamysleli jste se někdy nad jeho významem? Já ano.
Setkali jste se někdy s někým, kdo osobně přežil druhou světovou válku? Já ano. Jestli vy také, určitě mi dáte za pravdu, že tento citát je opravdu výstižný. Je vlastně jedno o jakou válku jde, každou to vystihuje dokonale, pokud ji člověk okusil na vlastní kůži.

Vlastně bych chtěla mluvit o jedné věci. Kolik z vás si vůbec uvědomuje, jak šťastný život máte? Vy, co jste nikdy válku nezakusili? Vy, co žijete v této relativně šťastné době? Vy, co si vůbec neuvědomujete, že třetí světová válka už čeká za branami, aby mohla ukázat svou ničivou sílu? Jak moc si to uvědomujete?


Je smutné, že hodně lidí v dnešní době akorát nejvíc mluví, ale nedělá nic. Těch málo lidí, co poznají hrozbu a snaží se zabránit katastrofě (i když je skoro nulová šance na úspěch, že by něco mohli změnit), takové lidi v dnešní době zavíráme do vězení, protože jejich názor je podle všeho špatný. Každý, kdo projeví jiný názor než ten společensky přijatelný - ten je rasista, vzbouřenec proti státu,..

Svět se vůbec nepoučil z minulosti.. Stále se dopouští těch stejných chyb. Historie se vždy opakovala. Vždy se opakovat bude. Jen v jiné době, za jiných podmínek a nejspíš bude ještě ničivější než ta předchozí. Jednou (a to je nevyhnutelné) nejspíš už brzo, přijde třetí světová válka jestli se národy brzo nevzpamatují. Vyspělé státy mají nepřeberné množství nepředstavitelných zbraní o kterých lidé nemají ani potuchy, až na atomové bomby a podobně veřejné známé zbraně hromadného ničení... Lidé nemají ani tušení, co by mohla další světová válka způsobit. Myslím, že zničení půlky zeměkoule nebo skoro naprostého vyhlazení lidstva není vůbec přehnaná představa.

Většina z vás řeší naprosto hloupé problémy. Hodně z vás se každý den hádá se svým přítelem/kyní kvůli naprostým hloupostem. Každý si staví hrad na svém pískovišti, každý si hrabe úspěch a peníze pro sebe.. Každý myslí jenom na sebe. Lidem chybí vztyčný bod ke kterému by mohli vzhlížet, něco co je bude stmelovat dohromady. (Bůh jako lepidlo už dávno nefunguje.) Musí to zajít až tak daleko? Musí být další válka, aby jste se vzpamatovali a začli spolupracovat? Nebo je toto všechno k čemu lidstvo spěje, součástí nějakého strašlivého plánu, který se začal už dávno realizovat?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 "LuSsi" "LuSsi" | Web | 5. března 2016 v 20:28 | Reagovat

Wow.. Respekt tobě.. :) Naprosto s tebou souhlasím, ale něco k tomu přidám. Já osobně jsem nad tím přemýšlela už mnohokrát, ale nikdy jsem nedomyslela jak bychom jako jedinci mohli nějak změnit tuhle situaci. Myslím, že vláda se s tím snaží bojovat, jen to nedávají mediálně najevo. I když je vláda taková jaká je, myslím, že nikdo nechce "3. světovou" :) My máme svázané ruce. My nic dělat nemůžeme. Spoury? blbost.. Petice? blbost.. a je toho více. :/ A hlavně kdybychom se rozhodli jednat vlastní hlavou, tak bychom to mohli ještě zhoršit, nebo urychlit. Proto zastávám názoru.. Nechat to těm nahoře.. Buď to vyjde nebo ne :)

2 Xira Xira | E-mail | Web | 23. března 2016 v 10:16 | Reagovat

[1]: Moc děkuju :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama