Unteroffizier Stein a jeho strašlivý osud

15. října 2016 v 10:00 |  Téma týdne
Tiše stojí a se slzami v očích hledí do dáli. Do dáli, na jeho rodnou zem, jenž je nenávratně zpustošena válkou. Stojí tam jako tělo bez duše. Tělo, jenž je pouhým obalem v tomto světě, pouhou nevýznamnou bezcennou loutkou ve hře života. Lituje toho, že jeden centimetr chyběl, jeden centimetr, který ho dělil od osvobození.

Hlína pomalu pohlcuje litry červené zkažené páchnoucí krve. Všude okolo leží těla bez končetin, těla rozcupovaná na kaši.. Mezi těmi všemi těly, je ale jedno výjimečné, teď už bohužel naprosto bezvládné. Za tuto nebohou duši by dal vše i svůj holý život, udělal by vše aby zabránil smrti, ale přišel příliš pozdě...


Před jeho nohama leží mrtvé tělo jeho životní lásky. Má strach znovu sklonit hlavu, znovu spatřit to, co nikdo nechce vidět ani v té nejhorší noční můře. Raději by zemřel, než aby ještě jednou jedinkrát musel jeho zrak spočinout na jejím zohaveném těle znesvěcené od lepkavé krve, bez končetin a s hlavou držící na posledním vláknu svaloviny. Její skelné vypoulené oči, kterým zůstal pohled nelidského utrpení. Břicho rozmašírované na maděru, střeva a vnitřnosti vytékající všude v jeho blízkosti..

Jediný smysl jeho života se navždy vytratil s tímto srdcervoucím okamžikem. To co v této nekonečné chvíli viděl, už se nikdy neztratí z jeho mysli a pomalu mu to na kusy rozdrásá srdce. Celý život si bude vyčítat, že nebyl s ní, když ho potřebovala. Že přišel příliš pozdě a nemůže už vrátit čas. Bojí se, že ani ve smrti nenajde klid.. že už nikdy nespatří svou lásku ani na druhém břehu. Doufal, že to jediné na čem mu v jeho životě záleží dokáže ochránit před tímto strašlivým bolestným osudem.

Tak moc by chtěl opět spatřit svou lásku, ale toto přání bůh nevyslyšel.. Bude muset tyto strašlivá muka prožívat každým dalším dnem znovu a znovu, dokud konečně neodbije hodina jeho smrti, která mu byla osudem určena již dávno předtím, než se vůbec narodil. Jediné co by si teď přál je, zemřít a znovu ji spatřit tam, odkud se ještě nikdo zpátky živý nevrátil.. Nesmí teď propadnout šílenství a slabosti, neboť pokud on sám svým vlastním přičiněním zrealizuje svůj odchod ze života dříve, než v té chvíli, která mu byla určena, už nikdy znovu svou lásku nespatří a jeho vzpomínky na ni se navždy rozplynou v nekonečném vesmíru.

Tato hluboká rána ho srazila na kolena. V srdci nepopsatelná bolest, v hlavě děsivé prázdno, které ničím nedokáže zaplnit. Jeho mozek vydávající hlasité pískání. Kolem jeho těla se ovíjí vtíravý chlad. Pomalu ztrácí vědomí. Už nic neslyší. Před očima se mu rozlila černočerná tma. Jeho tělo bezvládně padá k zemi. Je tohle smrt či následek totálního psychického zhroucení?

Najednou se jeho duše probírá k životu, prozřela jako ze snu. Něco je špatně. Všude je ticho, váha jeho těla zmizela.. Jeho tělo letí vysokou rychlostí k výšinám.. Jakoby jeho hmatatelné tělo nikdy ani neexistovalo. Najednou cítí, že není sám. Cítí jemu známou blízkost. Zná ten pocit. Jeho duši zaleje neskutečné štěstí a vděčnost. Zavře své oči, soustředí se a opět je otevře. K jeho tváři se natahuje skoro neviditelná rozmazaná dlaň. Cítí letmý teplý láskyplný dotek.. Dým před ním najednou začíná nabývat tvaru. O pár vteřin později zhroucená duše poznává v onom tvaru svou milovanou.

Chtěl by se rozbrečet štěstím, ale v tomto světě neexistují slzy. Chtěl by promluvit, ale v tomto světě neexistují slova. Chtěl by slyšet její líbezný hlas, ale v tomto světě neexistují zvuky.

Opět nastává temnota. Znovu se navrací vědomí, jeho tělo opět ztěžklo. Nešťastný voják znovu otevírá oči v tomto hmotném světě. Jedno je ale jinak, teď už ví, že nemusí mít strach. Teď už ví, že se se svou životní láskou opět znovu brzy shledá..
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Univer Univer | Web | 15. října 2016 v 13:01 | Reagovat

Smutné, ale krásné :-)

2 Xira Xira | E-mail | Web | 17. října 2016 v 18:29 | Reagovat

[1]: Děkuji :)

3 Tomáš Tomáš | 23. října 2016 v 7:52 | Reagovat

Konečně jsem našel novou práci, na www.personalistika.cz ji můžeš najít i ty.

4 Tomáš Tomáš | 23. října 2016 v 21:36 | Reagovat

Správný web s nabídkou prací nalezneš zde www.personalistka.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama