Příběhy, které vám zlomí srdce

Kdo je Wigald? Aneb poetický sebevrah a jeho myšlenky - 2. část

11. března 2016 v 15:00
"Takhle jsem si to sakra nepředstavoval! Proč jsem to jen neudělal hned? Už se mohlo všechno vyřešit.." - honí se mu hlavou
Wigald honem běží na toaletu aby všechny prášky vyzvracel. Snaží se všechno dostat ven ze svého žaludku..
Při tom snažení najednou uslyší známý hlas.. Slyší svůj hlas z nahrávky na rozloučenou.. Jeho priority jsou teď úplně jiné.. Musí sakra zastavit ten magnetofon ať jeho otec nezjistí, co to má znamenat. Na prášky v žaludku teď úplně zapomněl.
Běží rychle do obývacího pokoje.. Otec nesmí slyšet víc! Už teď toho slyšel dost.. Už se konecně dostal k magnetofonu a zmáčkl stop.. Poté se podívá na otce - vidí jeho překvapený výraz.

Kdo je Wigald? Aneb poetický sebevrah a jeho myšlenky - 1. část

10. března 2016 v 15:00
"Tento život je jen pouhý test. Kdyby nebyl, život by nám dal další instrukce co bychom měli dál dělat nebo jakým směrem by se měl náš život dále ubírat."

Není to tak dávno, co jsem viděla na internetu jeden velice krátký film. Začínal právě tímto citátem, který je napsán výše.
Tenhle snímek myslím v každém z nás, kdo měl někdy nějakým způsobem rozvrácenou rodinu, něco probudí. Něco, čemu se říká pochopení. Možná soucit, v někom možná jen špatný pocit.
Hlavní postava jménem Wigald je velice citlivý kluk, který se cítí velice osaměle a zmateně a neví, jak by se z těch sraček vyhrabal.

Film začíná momentem, kdy Wigald přijde domů z lékárny a sedne si na pohovku. Hodí pytel s tuctem prášků na stůl (dávka která by spolehlivě zabila i koně) a potom se rozhodne zkontrolovat magnetofon. Na magnetofon nahrál svůj dopis na rozloučenou.. pomalu přetáčí kazetu na začátek.. aby vše bylo dokonalé.. Na stole čelem k němu leží fotka.. Jeho pohled na chvíli sklouzne právě k té zmíněné fotce.. Na té fotce je on a jeho rodiče v době, kdy byli všichni ještě šťastní. Do hlavy se mu na sekundu vkradne myšlenka, že zabít se, je špatné rozhodnutí. Položí proto rámeček s fotkou čelem k zemi, aby ho už nic neovádělo od toho skvělého nápadu, který chce udělat. On už nebude dál trpět.. Jeho rodiče se možná kvůli tomu dají zase dohromady.. To přece vyřeší všechno. Život mu nedal žádné instrukce, tak se pokusí vše vyřešit jak nejlépe umí.

 
 

Reklama